Współczesne materace piankowe jako najbardziej nowoczesne konstrukcje

salon
Częstokroć kupowane wersalki, narożniki, lub sofy, nawet te najlepsze, nie podmienią dobrze dobranego materaca. Sprzęty te z reguły są zanadto twarde, bowiem dostosowane do siedzenia, kiedy prawie cały ciężar ciała spoczywa na małej przestrzeni.

salon
Autor: MM Collection
Źródło: MM Collection
Materace tworzone są tak, żeby odpowiednio podeprzeć ciało w pozycji leżącej.
Materac winien być każdorazowo przystosowany do budowy ciała tak, żeby ciało było odpowiednio podparte. Kręgosłup spoczywającego na boku musi zawierać się w płaszczyźnie poziomej, leżącego na wznak musi obrać normalne krzywizny. Spoczywanie nie może być męczące, a mięśnie kręgosłupa powinny być rozluźnione. Znakomicie dopasowany do ciała materac piankowy zezwala na zdrowy i komfortowy sen. Taki materac to większa giętkość punktowa aniżeli w wypadku materacy sprężynowych. Zapewnia dobrą cyrkulację powietrza, dzięki czemu całe nasze ciało jest w stanie oddychać, a w materacu nie dochodzi do kumulacji wilgoci. Materac pankowy nadaje się na stelaże z regulowaniem pozycji. Podstawowy budulec materaca poprzekładany jest lekkimi matami z włókien i surowców o przeróżnych cechach.
Meble z brązu i aluminium
Autor: Italiastyle.pl
Źródło: Italiastyle.pl
Nowoczesne materace piankowe należą do najnowocześniejszych propozycji. Komfort tych materacy jest czymś, o czym swego czasu ludzie zdołali jedynie marzyć. Materace z pianki termoelastycznej potrafią tak dokładnie dostosować się do sylwetki, że poniektóre modele są nawet zalecane w profilaktyce przeciwodleżynowej.

Pianka reaguje na ucisk ciała, pod wpływem ciepła dostraja się do niego. Takie materace nie posiadają zapachu, nie wstrzymują wilgoci, posiadają właściwości antybakteryjne i antyalergiczne.