Wykorzystanie szkła w projektowaniu mieszkań

drzwi szklane
Planując wnętrze naszego domu zwykle kierujemy uwagę na to, byśmy odnosili wrażenie jak największych przestrzeni, ponieważ w ciasnych pomieszczeniach zwykle czujemy się źle – zwłaszcza gdy powierzchnię mamy dzielić z innymi osobami .

drzwi szklane
Autor: Villa Glass Studio
Źródło: Villa Glass Studio
Jeżeli posiadamy do dyspozycji względnie mało powierzchni, możemy optycznie zwiększyć pomieszczenie. Rozwiązaniem będzie szkło w domu na przykład panele szklane – twoja-galeria.eu/9-panele-szklane. Wystarczy bowiem wstawić pomiędzy dwoma pomieszczeniami drzwi ze szkła, i już przestrzeń wydaje się większą (zachowujemy jednocześnie pierwotną funkcjonalność łączonych pokoi). Przykładem może tutaj być połączenie gabinetu z pokojem dziennym. W razie potrzeby możemy biuro odgrodzić od reszty mieszkania, pozwalając jednak aby pracujący tam człowiek mógł w każdej chwili rzucić okiem do salonu za drzwiami. Materiał z którego stworzone jest szkło w domu wykorzystywane w konstruowaniu drzwi to szkło hartowane. To dlatego, by używanie drzwi było bezpieczne. Niełatwo jest takowe drzwi rozbić, a jeżeli już do tego dojdzie stłuką się na drobne kawałki nie stanowiące niebezpieczeństwa. Szkło w domu może także przybrać formę eleganckiego żyrandola albo części balustrady prowadzącej z najbardziej reprezentacyjnej sfery domu na przykład na piętro gdzie znajdują się pokoje gości bądź też sypialnie mieszkańców. Dobrą propozycją zastosowania szkła będzie również oszklona weranda.
szklane dekoracje
Autor: paulr.ca
Źródło: http://www.flickr.com

Nie tylko wizualnie powiększy nam ona wnętrze mieszczące się za nią, ale też w chłodniejsze dnie (jeśli będzie zamknięta) pomoże nam komfortowo wypocząć, wypić kawę czy delektować się książką. Dla tych z nas którzy dysponują troszkę większą przestrzenią do wykorzystania jeszcze lepszym pomysłem może być ogród zimowy, a więc szklane wnętrze w którym – dzięki systemowi grzewczemu – można hodować przez cały rok rośliny tropikalne. Podobne rozwiązanie niechybnie docenimy kiedy spadnie śnieg a my będziemy radować się widokiem dekoracyjnych gatunków kaktusów. Oczywiście zastosowań w których można wykorzystać szkło w domu jest jeszcze bardzo wiele. Ogranicza nas tu jedynie nasza fantazja oraz – w coraz mniejszym stopniu – wymagania techniczne produkcji szkła. Nie wszystko bowiem da się skonstruować z tego surowca. Więcej szkła i o szkle dowiesz się pod tym adresem: twoja-galeria.eu/.