Zabytkowe garderoby z magicznie skrzypiącymi frontami przechodzą do przeszłości.

Zintegrowany system LAURASTAR
Nie każdy dysponuje mieszkaniem, w którym ma możliwość urządzić samodzielną garderobę, ale jeśli jest taka możliwość, grzechem byłoby nie skorzystać. Upragniona przez kobiety, szafa na ciuchy powinna być na swój sposób użytkowa i mieć zasadniczy priorytet – cieszyć oko, gdy ubrania są usystematyzowane, jak również umożliwić prosty do nich dostęp.

garderoba
Źródło: foter.com

Babcina, nawet mogąca pomieścić wiele rzeczy szafa czy stojące wieszaki są dekoracyjne, ale niepraktyczne. Z garderobą może być podobnie, jeżeli ją bez sensu zaprojektujemy. Niezależnie od tego, jak wykwintna będzie garderoba, podstawowa zasada sprawdza się zawsze – organizowanie garderoby trzeba mądrze zaplanować.

Doposażenie współczesnych szaf jest coraz bardziej kunsztowne. W ofercie znajdziemy pudełka, pokrowce, szuflady z przegródkami na krawaty, wieszaki na apaszki, głębokie szuflady na torby, pozwalające zachować porządek. Najmodniejsze garderoby, mają lekkie, ażurowe konstrukcje. Ponieważ zrobione są z niewielkich elementów, z alternatywami pozwalającymi ustawiać wysokość półek, szuflad, wieszaków. O tym, jak ważny w szafie jest każdy szczegół, świadczy np. półka na obuwie. Wystarczy, że jest przechylona pod odpowiednim kątem, a od razu jest do niej lepszy dostęp . Buty ułożone na takiej półce są ładnej wyeksponowane – .

Poprzeczki w szufladach pomogą zachować w porządku skarpetki, bieliznę i inne drobne elementy odzieży. Półki na ciuchy są także ważne. Półki na ubrania powinny być płytkie, aby nie trzymać ubrań w dwóch rzędach. Powinny być umieszczone na takiej wysokości, która nie potrzebuje gimnastyki. Więcej w temacie: sprawdź.

gerderoba
Autor: KOMANDOR
Źródło: KOMANDOR

W górnej części zabudowy warto pozostawić więcej miejsca. Wtedy bez kłopotu zmieszczą się tam na podróżne walizy. Przy przemyślanym projekcie z pewnością zobaczymy różnicę w obsłudze garderoby. Szybko można się przekonać, że porządek ułatwia życie, zwłaszcza wtedy, kiedy jesteśmy spóźnieni na ważne spotkanie.