Zainspiruj się Nowym Jorkiem, czyli koncepcja fototapety w dekoracji mieszkania

mieszkanie
Fototapeta może mieć miejsce w pokoju dziennym, kuchni, sypialni, łazience, biurze oraz innych pomieszczeniach. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i możliwości jakie daje wnętrze. Wielkoformatowy druk to doskonały sposób na podążającą za trendami dekorację ściany. Ponadto, fototapeta wysokiej jakości jest bezproblemowa w naklejaniu oraz długotrwała. W magazynach i na blogach wnętrzarskich znaleźć można rozmaite inspiracje na temat wykańczania wnętrz z wykorzystaniem fototapety, ale największym uznaniem cieszą się kultowe motywy, do których zalicza się Nowy Jork.

aranżacja salonu
Autor: Boa-Franc
Źródło: http://www.flickr.com

Nowy Jork zasypany lasem drapaczy chmur zachwyca mieszkańców oraz podróżników, niesamowicie inspiruje swą legendą, bogactwem oraz wolnością. Dla wszystkich, którzy są oczarowani Ameryką oraz chcą poczuć jej klimat również w swoim mieszkaniu, idealnym sposobem na wykończenie jednego z pomieszczeń jest fototapeta. Taka dekoracja to oryginalne zestawienie piękna fotografii oraz technologicznej potęgi jaką daje nowoczesny druk. Inspiracje na fototapetę to chociażby wieżowce, które odbijają się w oceanie, żółte taksówki jadące przez tętniące życiem ulice miasta, portrety jazzowych sław, grających w słynnych nowojorskich klubach. Jeżeli chcemy, by jedną ze ścian w naszym lokum ozdobiła efektowna oraz ponadczasowa fototapeta, powinniśmy skorzystać z listy drukarni i wybrać dekorację ścienną, która najbardziej przypadnie nam do gustu. Można też przesłać fotografię swojego autorstwa i zamówić jego druk w dużym formacie. To rewelacyjny sposób na uwiecznienie wspomnień. Wyszukują fototapetę należy zwrócić nie tylko uwagę na to, co prezentuje ujęcie, lecz również w jaki sposób zostało wykonane zdjęcie oraz jakie barwy się na nim znajdują. Te elementy są niesamowicie istotne, gdyż mogą zdecydować o tym czy fototapeta powiększy bądź zmniejszy optycznie pomieszczenie. Zobacz: na demural.pl.

fototapeta z widokiem górskim
Autor: jadawin42
Źródło: http://www.flickr.com

W przypadku niewielkiej łazienki czy niewielkiego salonu doskonałym rozwiązaniem będzie pejzaż wykonany, który wprowadzi do wnętrza głębię oraz sprawi, iż pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie przestronniejszego. Jeśli chodzi o kolorystykę fototapety do wyboru mamy te w pełnym kolorze, w sepii, biało-czarne, oraz zdjęcia stworzone nocą, kiedy to najlepiej widoczny jest urok amerykańskich wieżowców. Stosując tego rodzaju dekorację powinniśmy również pamiętać, by dobrać stonowane kolory na pozostałe ściany, tak aby osiągnięty efekt aranżacyjny nie był zbytnio przytłaczający, lecz nas i naszych gości w miły nastrój. Polecamy: więcej na demural.pl.