Zdrowie z ogrodu

orzechy
Nie jest wprawdzie pora roku na orzechy, gdyż zima w rozkwicie, będzie to raczej przypomnienie pięknej jesieni. Na pewno warto o orzechach napisać parę zdań. Orzech jest rośliną niezwykle interesującą z punktu widzenia odżywiania. Nie są orzechy jednak dość doceniane. Najczęstsze przeznaczenie orzechów to domieszka do ciast domowych tudzież lodów, natomiast jest to wyśmienita zakąska sama w sobie.

dziadek do orzechów
Autor: Drosselmeyer
Źródło: www.SmakProstoty.pl
Zawiera bowiem wiele tłuszczy nienasycone. Orzechy są niezwykle kaloryczne. Jeden owoc to równoważność pączka, jednak nie powinno to nas to odstraszać, bowiem w tych pysznych owocach natury mieszczą się pomyślne dla nas tłuszcze. Prócz tego orzechy mieszczą bardzo dużo mikroelementów oraz witamin z grupy B. Są także cennym źródłem związków magnezu. Z tych przyczyn zalecane są orzechy dla uczniów i ludzi pracujących umysłowo, regularne spożywanie orzechów wpływa bowiem korzystnie na funkcjonowanie mózgu (także dzięki obecności w orzechach znacznej ilości magnezu). Na pewnozaciekawi Cię także prowadzi się badania nad wpływem tych owoców w procesie zapobiegania nowotworom. Nie od dzisiaj wiemy, iż odpowiednia dieta wspiera profilaktykę tej groźnej choroby. Rekomenduje się je również kobietom ciężarnym, albowiem zawierają dużą dawką kwasu foliowego.

Niestety, orzechy posiadają jedną wadę – są dość drogie. Mają też twardą łupinę. Można jednak sobie z tymże problemem dość łatwo poradzić, wystarczy nam dziadek do orzechów. Możemy go kupić w każdym markecie z artykułami gospodarstwa domowego lub też skorzystać z
dziadek do orzechów
Autor: Drosselmeyer
Źródło: www.SmakProstoty.pl

propozycji sklepów online. Zalecam to ostatnie rozwiązanie, gdyż w ten sposób możemy wybrać przedmiot najbardziej naszym smakom odpowiadający.

Asortyment jest ogromny, zacząwszy od najprostszych, metalowych narzędzi, po misternie wykonane rzeczy. W tym drugim przypadku dziadek do orzechów bywa prawdziwym dziełem sztuki – . Z powodzeniem może on w takim przypadku pełnić zadania bibelotu nie tylko w naszej kuchni, nieźle sprawdzi również się w pokoju ucznia. Przerobione orzechy stosujemy w kuchni. Olej uzyskiwany z orzechów stosuje się do przygotowywania sałatek.

Orzechy są więc doskonałym zmienikiem dla mniej zdrowych przekąsek . Jeśli mamy ogródek warto zasadzić to śliczne drzewko. Będziemy mieli zarówno zdrowe owoce i interesujący krajobraz za oknem.