Znajdź oświetlenie do wybranego wnętrza

włączona lampa z wyróżniająca się żarówką
Odpowiednie oświetlenie odgrywa niezwykle ważną rolę w codziennym życiu. Najważniejsze jest bez wątpienia światło słońca, które towarzyszy ludziom w ciągu dnia. Niejednokrotnie jednak jest niewystarczające, szczególnie w niektórych miejscach. Ponadto po zachodzie słońca dodatkowe źródła oświetlenia są niezbędne. Dzieje się tak zwłaszcza w zimie, kiedy słońce zachodzi już w godzinach popołudniowych.

lampki nocne w sklepie
Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
W tym czasie oszczędzanie na oświetleniu będzie wręcz niemożliwe. Sztuczne oświetlenie umożliwia jak najlepsze wykonywanie zadań, a także ułatwia dużą liczbę dokładnych czynności. Nowość – lampy do kuchni Bez tego światła niemożliwe byłoby na przykład czytanie książki do poduszki czy przeglądanie gazety wcześnie rano. Należy poza tym pamiętać, by zapewniać oświetlenie odpowiednie do typu wnętrza, jak również dostosowane do wykonywanych czynności. Nie może być to światło niebezpieczne dla zdrowia, powodujące przykładowo migrenowe bóle głowy u części ludzi.

Kuchnia i łazienka
Oświetlenie łazienkowe i kuchenne to dwa bardzo istotne rodzaje źródeł światła. W łazience wykonywane są najczęściej czynności higieniczne, które często wymagają większej dokładności. Wszystko to, co robi się przed lustrem wymaga jak najbardziej dokładnego światła. Przykładem może być dokładne golenie zarostu, lub też wykonywanie dokładnego makijażu oczu za pomocą eyelinera. Dlatego tak pomocne w łazience są dodatkowe źródła światła poza oświetleniem górnym. Za to w kuchni wykonuje się zadania wiążące się z przyrządzaniem jedzenia, nierzadko z użyciem ostrych noży i pozostałych tego rodzaju przyrządów. Brak odpowiedniego oświetlenia w tej sytuacji mógłby grozić urazami.

Pokój dziecka
Pokój dziecka jest bardzo typowym wnętrzem. Nierzadko wykańcza się go w typowo dziecięcym stylu, a zatem z zastosowaniem żywych barw, jak również postaci znanym pociechom z bajek. Występują także pokoje utrzymane w jednej tematyce. Polecamy
lampy wiszące do kuchni. Wiele rzeczy codziennego użytku w tego rodzaju pokojach przypomina dziecięce zabawki. Podobnie jest z oświetleniem. Przykładowe tanie lampy dla dzieci mogą mieć kształty zwierzątek i innych stworzeń, występują także w wielu rozmaitych kolorach. Ma to tym większe znaczenie w sytuacji, gdy pociecha boi się ciemności i śpi przy zapalonym świetle.